פתרונות מעוצבים לחלל ציבורי חיצוני

בחלל החיצוני של מבנה ציבורי, יש צורך בתשתיות מים, חשמל, תקשורת ואוויר, שיעמדו בתנאי סביבה מורכבים ובהשפעות מזג האוויר.

הפתרונות של חברת אמבל מספקים מענה פונקציונאלי להתקנת תשתיות חיצוניות בתנאים רגישים אלה, תוך שמירה על רמת בטיחות גבוהה, על הנגשת התשתיות למשתמשים מורשים בלבד, ועל מראה מעוצב המשתלב עם החלל החיצוני הקיים:

 

 

התקנים משולבים לרצפה (קופסאות רצפה)

פתרונות להולכה המותאמים להתקנה ברצפת החלל החיצוני, בעלי דרגת אטימות גבוהה במיוחד IP67. ההתקנים עשויים יציקת אלומיניום, ומוצעים בגימור נירוסטה אלומיניום או פליז, לבחירת הלקוח. קיימת אפשרות לקבל את כיסוי ההתקן במרקם הריצוף הקיים, להטמעה אידיאלית ברצפת החלל החיצוני, או לחילופין - לקבל את כיסוי ההתקן בגימור מתכתי, המשתלב עם פני הריצוף הקיים. ההתקנים נשמרים רלוונטיים לזמן רב, לאור אפשרות החלפת השקעים לאביזרי הקצה השונים, ללא צורך בכלים מיוחדים או בשינוי התשתית.

 

עמודוני שירות

התקנים מסוג Jolly Magnum המשמשים כלוחות או כארונות חשמל מעוצבים, ומאפשרים הזנת מים, חשמל, תקשורת ואוויר בצורה בטוחה ויעילה. הלוחות ניתנים לצביעה בכל גוון, על פי בחירת הלקוח ובהתאמה לעיצוב החלל הקיים. הם עשויים נירוסטה, ובעלי דרגת האטימות הגבוהה IP667, המותאמת לעמידה בפגעי מזג האוויר ובפגעי יד אדם. הפתרון הגמיש מאפשר התקנת תאורת התמצאות או מערכת כריזה, ועל כן אידיאלי להתקנה בגינות ציבוריות, במרכזי מסחר, בשטחי ציבור לאירועים וכיו"ב. להעלאת רמת הבטיחות, קיימת אפשרות לוודא הנגשה למורשים בלבד, באמצעות מפתחות ייעודיים להתקן.

 

התקנים משולבים נשלפים מהאדמה (POP UP)

התקנים משולבים מסוג Jolly Tower להולכת חשמל, מים ואוויר, הנשלפים אל מתחת לפני הקרקע בעת הצורך. ההתקנים מתאימים לעומס מעבר של עד 40 טון, ועל כן מתאימים במיוחד לשימוש בירידים, באצטדיונים, במרכזי בידור, ובכל שטח ציבורי המיועד להתקהלות המונים. ההתקנים המעוצבים מוזמנים בהתאמה אישית על פי צרכי הלקוח. הם משתלבים עם מרקם פני הקרקע, או לחילופין, מוצעים בגימור מתכתי מפולס המתיישר באחידות עם פני הקרקע.

 

עמדות משולבות לחשמל ולמים

עמדות להולכת חשמל ומים, בעלות עמידות גבוהה במיוחד לפגעי מזג האוויר, ולהבדלי טמפרטורה קיצוניים. תכונה זו הופכת את העמדות לאידיאליות להתקנה במרינות, או בשטחים חיצוניים אחרים הנמצאים בקרבת ים. בנוסף, העמדות מאפשרות לחבר אליהן מקורות מים, וניתן להשתמש בהן גם כארונות כיבוי, המותקנים מחוץ למבנים. בעמדות המשולבות של אמבל ניתן לכלול גם מערכת מנייה, בתשלום מראש, וכן להוסיף "יחידה חכמה" - המאפשרת רכישת שירותי מים וחשמל, כמו גם חיבור למערכת מידע ממוחשבת, באמצעות שימוש בכרטיס מגנטי נטען בלבד.

 

פרט ליעילותם הרבה, ההתקנים המשולבים לחשמל ולמים של אמבל תורמים גם לחוויה האסתטית במרחב  החיצוני: העמדות, המסופקות על ידי חברת GIGEFFE האיטלקית, מוצעות בשלל צבעים, אשר משתלבים בקלות עם העיצוב הקיים במרחב, בהשוואה לארונות חשמל סטנדרטיים.


למען הגברת הבטיחות, קיימת אפשרות לחלק את העמדות בין אזורים הנגישים לכל אדם, לבין כאלה המיועדים למורשים בלבד.